Lekcje z klimatem

Globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne - o tym wszystkim starsi uczniowie mogli dowiedzieć się z Lekcji z klimatem. Webinarium odbyło się w Dniu Ziemi.

III miejsce dla Szymona

Szymon Marosz z klasy VIII zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym na szczeblu gminnym. Nasz uczeń wykazał się wiedzą godną pozazdroszczenia. Gratulujemy i wierzymy, że Szymon nadal będzie rozwijał swoje zainteresowania tą dziedziną

Czytaj więcej

Dzień Książki

23 kwietnia w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich nie zapomnieliśmy przypomnieć uczniom o tym ważnym wydarzeniu. O tym, że książka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu, starali się pokazać na swoich memach.

Konkurs Pięknego Czytania

Pandemia nie przeszkodziła Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Głuchołazach w organizacji corocznego Konkursu Pięknego Czytania. Odbył się on online, a naszą szkołę reprezentowali: Hubert Wyka z klasy IV oraz Malwina Wandzel z klasy VII.

Zdalna lekcja

W dniu dzisiejszym klasa I, II i III wzięła udział w zdalnej lekcji pt. "Poznajemy zwierzęta Parku Krajobrazowego"

Czytaj więcej

Nasze Żonkile

19 kwietnia przypada kolejna rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie i z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonywali papierowe żonkile. jest to akcja organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskim, która ma nam przypomnieć

Czytaj więcej

Przedszkolaki wracają do nauki stacjonarnej

Od poniedziałku 19 kwietnia, zgodnie z wytycznymi naszego rządu, przedszkolaki wracają do nauki zdalnej. Na maluchów czekają w przedszkolu stęsknione zabawki i ich pani. Przedszkole będzie pracowało w stałych godzinach, ale w reżimie sanitarnym.

Recytujemy

Kolejny konkurs recytatorski za nami. Tym razem był to 66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Kalina Piszewska, Wiktoria Makowiecka i Malwina Wandzel. Kalina z klasy IV zdobyła wyróżnienie, czego jej oczywiście gratulujemy.

5 zespołów, 5 projektów na konkurs

Aż 5 zespołów z klas 4-8 przygotowało swoje prace na konkurs informatyczny o Funduszach Norweskich. Wszystkie projekty zostały zgłoszone, a ich wykonawcom życzymy powodzenia. wyniki rywalizacji już w maju.