Zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie rozpocznie go msza św. w kościele w Gierałcicach o godz. 8.00, a następnie odbędzie się uroczyste rozdanie świadectw w szkole o godzinie 9.00.  

Wycieczka do Wrocławia

Dzisiejsza wycieczka do Wrocławia to dzień pełen atrakcji, który dzieci na pewno zapamiętają na długo🤩 Po szaleństwach w GoJumpie odwiedziliśmy piękne wrocławskie ZOO, były też lody i pyszny obiad.

Ognisko

Piękna pogoda i jeszcze piękniejsza okolica sprzyja spędzaniu jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dzisiaj ognisko i pyszne kiełbaski 🔥😍

Mama, Tata i ja - festyn

Dzisiaj w naszej szkole odbył się bardzo ważny dzień- "DZIEŃ RODZINY". Połączenie Dnia Dziecka, Mamy i Dnia Taty👨‍👩‍👧‍👦 Cały dzień był pełen wrażeń, począwszy od występów uczniów i przedszkolaków, zabawy z animatorką, dzięki której nawet deszczowa pogoda nie była nam straszna 😁🌞 skończywszy na oczekiwanym przez dzieci Festiwalu kolorów🌈 Dziękujemy za mile spędzony czas, wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc.

Potyczki ortograficzne

Konkursów ciąg dalszy. Tym razem reprezentanci szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Bodzanowie. Zadania konkursowe rozwiązywali przy komputerze na platformie EduNect, brawa dla wszystkich uczestników.

Poznajemy Góry Opawskie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Małym Drużynowym Terenowym Turnieju - Park Krajobrazowy "Góry Opawskie" 2024. Uczestnicy zmierzyli się z różnymi zadaniami, w których wykazali się wiedzą praktyczną z zakresu ochrony przyrody i najbliższego środowiska. Dzieciaki świetnie się przy tym bawiły. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Gramy w rummikub

Dziś nasi uczniowie wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju "Rummikub", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Głuchołazach. Dziękujemy za zaproszenie, świetną organizację, miłą atmosferę oraz upominki 🙂 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok 💪😉

W Głuchołazach

Słoneczna pogoda sprzyja pieszym wędrówkom po naszych pięknych Głuchołazach. Zwiedziliśmy sztolnię, przeszliśmy po zwodzonym moście, zobaczyliśmy wodospad i... przyjemnie spędziliśmy czas!

Dla strażaków

4 maja strażacy obchodzili swoje święto- Święto Floriana. Każdego dnia działają według zasady "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".
Z tej właśnie okazji składamy wszystkim z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałcicach serdeczne podziękowania za poświęcenie i służbę w ratowaniu ludzkiego życia,
Czytaj więcej

3 Maja w szkole

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, to idealny czas aby przypomnieć wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm🤍❤️

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to okazja, by przypomnieć sobie, że nie jesteśmy na planecie sami. Warto dbać o środowisko i wszystkie zamieszkujące go organizmy.

Cyrk

We wtorek mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z cyrku. Uczniowie i przedszkolaki podziwiali triki cyrkowe, a także wzięli czynny udział w niektórych zadaniach. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym dużo miłych wrażeń i przeżyć. Widownia gromkimi brawami podziękowała artystom za niezwykle widowisko. Zapraszamy do fotorelacji z przedstawienia na naszym FB.

Recytujemy

Za nami 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Ponad 30 młodych ludzi prezentowało wiersze. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Zielińska i Nikola Makowiecka. Pomimo tremy uczennice wypadły świetnie.

Wyśpiewali pierwsze miejsce

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Głuchołazach odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły: Emilia i Sandra z utworem pt. " Diamonds" oraz Janek i Nikola z włoską piosenką pt. "Felicita". Ci ostatni otrzymali owacje na stojąco i zajęli I miejsce w kategorii zespoły 🥇🏆👏💪😍JESTEŚMY DUMNI I SERDECZNIE GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom konkursu 😊👏

Pomagamy

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych nasi uczniowie wybrali się z wizytą do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głuchołazach, aby odwiedzić pacjentów i sprawić im trochę radości😍 Dzieci przygotowały wielkanocny repertuar, wręczyły piękne laurki oraz przywiozły wiele potrzebnych rzeczy zebranych przez wszystkich pracowników i uczniów PSP Gierałcice❤️ Dziękujemy personelowi za miłe przyjęcie i upominki❤️
Pamiętajmy: pomaganie jest ważne, każdy gest nawet najdrobniejszy.

Pięknie czytamy

W dniu dzisiejszym nasz uczeń klasy II Jacek Rachwał wziął udział w X Gminnym Konkursie Pięknego Czytania i otrzymał wyróżnienie 😍 Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Witamy wiosnę

Wspólne pożegnanie zimy było idealną okazją na ognisko, spacer i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie dodatkowo rozegrali szkolny turniej gier planszowych. Jak wiadomo, planszówki są coraz bardziej popularne wśród dzieci i dorosłych, wszyscy świetnie się bawili i z humorem przywitaliśmy WIOSNĘ.

W Prudniku

Święta wielkanocne tuż, tuż, dlatego wybraliśmy się dziś na warsztaty kroszonkarskie do Muzeum Ziemi Prudnickiej. Wszyscy świetnie się bawili, zdobiąc jaja tą tradycyjną metodą. Po zajęciach obejrzeliśmy zgromadzone eksponaty i zakupiliśmy pamiątki w lokalnym sklepiku.