Dzień Nowych Technologii w Edukacji

29 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Jest to inicjatywa mająca na celu popularyzację najnowszych rozwiązań informacyjno-komunikacyjnych w e pracy dydaktycznej. Nasi uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie.

Wzięli udział w grze terenowej, w której zmierzyli się z różnymi zadaniami. Ich rozwiązanie wymagało użycia telefonów, komputerów, klocków LEGO, a także własnej wyobraźni i pomysłowości. Zabawa była doskonała, a rywalizacja zacięta.

Relacja z wydarzenia

Gra terenowa z wykorzystaniem najnowszych technologii połączyła w naszej szkole dwa święta: Dzień Nowych Technologii w Edukacji oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Dla uczniów zostało przygotowanych 6 stacji z zadaniami: stacja Historia, stacja Myślę, stacja Puzzle, stacja Lego, stacja Kodowanie i stacja Korona. Na każdej stacji gry czekały zadania, których wykonanie wymagało od uczniów różnych umiejętności: posługiwania się najnowszymi technologiami informatyczno-komunikacyjnymi, logicznego myślenia, twórczego i kreatywnego myślenia, estetyki i wyrażania emocji w sztuce, matematycznej dokładności itp. W grze ważna była także strategia, bo uczniowie mieli określony czas i musieli wykonać jak najwięcej zadań, a najlepiej wszystkie. Każde zadanie było punktowane, komisja konkursowa oceniała efekt końcowy pracy i zliczała punkty. Zespoły, które zbyt długo zatrzymywały się na jednej stacji w efekcie nie zdążały wykonać wszystkich zadań i traciły punkty. Czasami zadania wymagały, by zespoły podzieliły się na mniejsze, a później połączyły swą pracę w całość.